Doğa Kampları

Deneyap Türkiye doğa kampları öğrencilerimizi yoğun eğitim ve çalışma temposunun stresinden uzaklaştırmayı ve ekip ruhuyla hareket etme becerilerini güçlendirmeyi hedeflemektedir. Doğa kamplarımız boyunca sabah sporları, takım oyunları ve diğer aktiviteler ile öğrencilerimiz keyifli anlar geçirirken, sınıf ortamı dışında da takım olarak hareket etme kabiliyetlerini güçlendirmektedir.

Geziler

Öğrencilerimizi görerek öğrenme sürecine dâhil etmek ve öğrendiklerinin sahadaki karşılığını tecrübe edebilmeleri için teknik ve bilimsel geziler düzenlenmektedir.

Öğrencilerin teknik gezilerde, atölyelerde öğrendikleri bilgilerin hangi süreçlerden geçerek bir ürün haline geldiğini görmesi motivasyonlarının ve algılarının artmasına yardımcı olmaktadır. Böylelikle Deneyap Türkiye kapsamındaki gezi programlarının teorik bilginin tamamlayıcısı olması hedeflenmektedir.

Etkinlikler

Deneyap Türkiye’nin asli unsurları olan öğrenci, eğitmen ve velileri sürekli etkileşim içerisinde tutan etkinlikler planlanmaktadır. Veli toplantıları, yemek organizasyonları ve gelişim seminerleri gibi etkinliklerle iletişimin sürekliliği sağlanarak öğrencinin takibi yapılmaktadır.

Öğrencilere yönelik patent eğitimi, proje yönetimi ve takım çalışması eğitimi ve bilim söyleşileri ile geleceğin teknoloji girişimcileri olarak farkındalık ve bilinçlerinin oluşturulması hedeflenmektedir.