Uygulama Sınavı, Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim görmek isteyen ve öğrenci seçme sürecinin ilk aşaması olan yazılı sınavı başarı ile geçen adayların girebileceği 2.  aşamadır.

Bu aşamada, öğrenciler kendilerine sunulan tema doğrultusunda özgün fikirlerini ortaya çıkaran, teknik bilgilerini kullanabilecekleri proje tasarımı yaparlar. Tamamlanan projelerini jüri üyelerine belirlenen süre dâhilinde anlatırlar. Öğrencilerin, kendini ifade edebilme, özgün düşünme, yenilik katabilme, konu ile ilgili bilgi sahibi olma gibi çeşitli  becerileri dikkate  alınarak değerlendirme yapılır.

Uygulama Sınavı, 1 Ekim 2022 tarihinde Adana, Ankara, Antalya, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Hakkâri, İzmir, Konya, Manisa, Muğla, Trabzon, Amasya, Artvin, Ardahan, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Düzce, Gümüşhane, Iğdır, İstanbul, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kırşehir, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sinop, Şanlıurfa, Tunceli, Uşak, Yalova, Zonguldak illerinde gerçekleşecektir. Adaylar sınav giriş belgesinde yer alan bilgileri dikkate almalıdır.

NOT: Sınava giriş bilgilerinin takibi öğrencinin sorumluluğundadır.

*Mazeretsiz olarak uygulama sınavına katılmayan öğrenciler eğitim almaya hak kazanamayacaktır.

*2022-2023 eğitim-öğretim döneminde 5. 6.- Hazırlık Sınıfı, 9. ve 10. sınıf seviyesinde olan öğrenciler uygulama sınavına katılabilir.

Adayların uygulama sınavına girebilmesi için uygulama sınavı giriş belgesi ve kimlik belgesini yanında getirmeleri gerekmektedir.
 

Deneyap Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı Kılavuzu için tıklayınız.

Sınav giriş belgenizi almak için tıklayınız. 

Birden fazla atölye açılacak olan Adana, Antalya, Ankara, Erzurum, Hakkari, İstanbul Avrupa, İzmir, Konya, Manisa, Zonguldak illerinde bulunan aday öğrenciler için hazırlanmış olan Uygulama Sınavı Giriş Belgeleri alma videosunu izleyebilirsiniz.

Bir atölye açılacak olan Edirne, Eskişehir,  Muğla, Trabzon, Amasya, Artvin, Ardahan, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Düzce, Gümüşhane, Iğdır, İstanbul Anadolu, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kırşehir, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sinop, Şanlıurfa, Tunceli, Uşak, Yalova illerinde bulunan aday  öğrenciler için  hazırlanmış olan Uygulama Sınavı Giriş Belgeleri alma videosunu izleyebilirsiniz.