Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim görmek isteyen ve Edirne, İzmir, Manisa, Muğla, Eskişehir, Adana, Antalya, Konya, Erzurum, Trabzon, Hakkari, Ankara illerinde ikamet eden 53. 203 öğrenci Matematik, Fen, Algoritma ve Genel Kültür'den oluşan 60 soruluk yazılı sınav sürecine katıldı. 

Yazılı sınavı başarı ile tamamlayan 5493 öğrenci 2.aşama olan Uygulama Projesi'ne davet edildi. 12 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Uygulama Projesinde, öğrenciler verilen temada en iyi tasarımı yapmaya çalıştılar.  Jürilerin değerlendirmesi ile birlikte nihai sonuçlar 15 Mayıs 2019 tarihinde açıklanacaktır. 

Eğitime hak kazanan öğrencilerin, illerindeki Gençlik Merkezlerine 20 Mayıs itibari ile kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt süreci 31 Mayıs tarihine kadar devam edecektir. Kayda gelirken, sınav sonuç belgesinin, nüfus cüzdanının fotokopisinin ve 2 adet vesikalık fotoğrafın getirilmesi gerekmektedir. 

Gençlik merkezleri ile ilgili listeye ulaşmak için tıklayınız

Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının da ardından oryantasyon programları, veli toplantıları ve sosyal aktiviteler düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi kayıt esnasında verilecektir. 

Teknoloji eğitimlerine 15 Temmuz 2019 tarihinde başlanacaktır. Haftaiçi ve haftasonu olmak üzere, sabah ve öğlen seanslarında eğitim verilecektir.  Yaz dönemi eğitimleri 24 Ağustos tarihine kadar devam edecektir.